Zarządzaj skutecznie – miej wszystko pod kontrolą

05:13 22/12/2015
Zarządzaj skutecznie – miej wszystko pod kontrolą

Czy sądzisz, że CEO największych firm na świecie, zaczynali od zarządzania wielkimi projektami? Czy myślisz, że dyrektorem zarządzającym można zostać z dnia na dzień?

Jest wiele osób, które tak sądzą. I z reguły, idzie to w parze z dużą liczbą ludzi, którzy niekoniecznie odnoszą sukces w biznesie. A może by tak inaczej? Jest wiele elementów, o które trzeba zadbać we własnej firmie. Ale jeden czynnik jest bardzo istotny. Chodzi o porządek.

Czyste biuro?

Jeśli teraz myślisz, ze chodzi o utrzymywanie powierzchni w firmie w czystości...owszem, racja. Jednak chodzi też o porządek w znacznie bardziej szerokim i multi kontekstowym znaczeniu. Porządek, czyli kontrola. Kontrola, czyli stan, w którym nic nie może cię zaskoczyć. Zdarzyło ci się kiedyś pogubić w fakturach, a także innych dokumentach, które wystawiasz swoim klientom, współpracownikom i tak dalej?

Tak zwane „ginące dokumenty” spędziły ci sen z powiek i napsuły trochę krwi? Pamiętaj, zawsze jest wyjście.

Wybierz program do fakturowania

Taki program to twój biznesowy sprzymierzeniec. Nie dość, że wszystko załatwisz szybko i wygodnie… To jeszcze potem bez problemu odnajdziesz każdą fakturę. No bo przecież trzeba pamiętać o tym, że programy takie mają funkcję zapisywania historii wystawionych dokumentów. Dzięki temu:

- zawsze znajdziesz szybko konkretną fakturę

- wystawisz potrzebny duplikat

- będziesz mieć jeszcze lepszą kontrolę nad takimi dokumentami

Zapamiętaj

Wybieranie programów powinno być podyktowane przede wszystkim ich użytecznością. Jeśli wiesz na przykład, że jakiś wariant programu może Ci zapewnić tanią licencję, a jednocześnie wszelkie potrzebne funkcje – tym lepiej. Jeżeli chcesz ograniczyć koszta związane z oprogramowaniem , postaw na programy do fakturowania na licencji freeware – darmowe. Takie też mogą świetnie usprawnić twoje biurowe poczynania. Dzięki temu, możesz zapewnić sobie bez kosztów takie rozwiązania, których konkretnie potrzebujesz.