Z jakich urządzeń najczęściej korzystamy, aby połączyć się z internetem?

09:10 08/03/2019
Z jakich urządzeń najczęściej korzystamy, aby połączyć się z internetem?

Jeszcze do niedawna do wielogodzinnego surfowania po internecie niezbędny był komputer (stacjonarny lub przenośny). Z usług internetowych oferowanych przez sieci komórkowe korzystaliśmy raczej rzadko. Było to drogie i niezbyt wygodne na małym wyświetlaczu. Wiele się jednak pozmieniało...

Jakie urządzenia wykorzystujemy do przeglądania stron internetowych?

Pierwsze miejsce od lat zajmuje laptop bądź komputer stacjonarny. Nic dziwnego: kiedy jesteśmy w domu, wygodniej jest posługiwać się szeroką klawiaturą. To przy użyciu komputerów mailujemy i przeprowadzamy operacje bankowe. Co się tyczy tych ostatnich, ze względów bezpieczeństwa nie jest zalecane dokonywać płatności przy użyciu urządzeń mobilnych. Na komputerze łatwiej jest też robić zakupy w sieci.

Tym niemniej liczba wejść na rozmaite strony z urządzeń mobilnych z roku na rok jest coraz większa. Na komórkach i smartfonach czytujemy ulubione blogi, udzielamy się na portalach społecznościowych i przeglądamy serwisy informacyjne. Internet mobilny najczęściej przydaje się w podróży, w czasie dojazdów do pracy oraz w poczekalni.

 

Na jakie strony najchętniej wchodzimy?

Najczęściej odwiedzanymi przez polskich internautów stronami internetowymi są portale informacyjne. Dużą popularnością cieszą się również media społecznościowe, zwłaszcza Facebook, oraz witryny o charakterze rozrywkowym, np. YouTube. Coraz częściej tradycyjne strony zastępowane są przez aplikacje mobilne, które ułatwiają komunikację z innymi, usprawniają korzystanie z usług bankowych, a nawet wspierają nas w odchudzaniu.