Kim jest pozycjoner stron www?

05:57 21/06/2017
Kim jest pozycjoner stron www?

Szybko postępujący rozwój technologiczny sprawia, że internet to obecnie podstawowe narzędzie wielu firm, które za jego pomocą skutecznie się promują oraz reklamują swoje usługi.

Pozycjoner - kim jest?

To osoba, która zajmuje się analizą oraz promocją witryn internetowych poprzez wybieranie słów kluczowych, które najlepiej odpowiadają ich zawartości, a także umieszczanie tej ostatniej na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania, pojawiających się po wpisaniu w wyszukiwarce konkretnej frazy. Jest to forma promocji dla firm i instytucji – witryna znajdująca się na pierwszym miejscu w wyszukiwarce odwiedzana będzie najczęściej. To oznacza potencjalnie większe zainteresowanie ofertą. Oprócz tego specjalista SEO na bieżąco monitoruje wyniki wyszukiwania i dba o to, aby witryna była cały czas atrakcyjna dla wyszukiwarek.

 

Jak zostać pozycjonerem?

Wykształcenie wprawdzie nie jest najważniejsze, ale ukończenie studiów informatycznych da niewątpliwie podstawy do wykonywania tego zawodu. Nie jest ono jednak warunkiem najważniejszym, ponieważ pozycjoner najczęściej zdobywa doświadczenie samodzielnie. Powinien jednak posiadać kilka podstawowych umiejętności i sporą wiedzę. Co ważne, optymalizacji stron internetowych można nauczyć się samodzielnie w domu, więc tak naprawdę pozycjonerem może zostać praktycznie każdy, kto tylko interesuje się nowymi technologiami, siecią internetową i chce cały czas się rozwijać. Dobry specjalista SEO oczywiście musi znać podstawy kodu HTML, powinien skutecznie "budować" linki, posiadać zdolności analityczne, dobrze orientować się w produktach Google. Pozycjoner powinien również pisać krótkie teksty promocyjne, poprawne pod względem językowym, a także eliminować błędy, które utrudniają optymalizację strony. Musi oczywiście zdawać sobie sprawę z tego, że stale zmieniają się również algorytmy wyszukiwarek. Na pewno przyda się także podstawowa wiedza dotycząca marketingu oraz znajomość działania portali społecznościowych, które będą ważnym narzędziem w pracy marketingowej. Praca taka polegać może na ciągłym analizowaniu danych, szukaniu lepszych rozwiązań w akcentowaniu słów kluczowych, umieszczaniu ich w tagach i stałym śledzeniu pozycji danej witryny.

Praca It - Kraków, najlepsze oferty

Na własną rękę

Pozycjoner zazwyczaj pracuje na własną rękę, jest więc tak naprawdę freelancerem. Działanie samodzielnie oczywiście wymaga samodzielnego szukania zleceń, daje to jednak wyjątkowy komfort pracy w domu i niezależność. Warto zauważyć, że w wielu miejscach zatrudniane są duże grupy specjalistów SEO, którzy zajmują się nie tylko pozycjonowaniem stron jednej firmy, ale realizują działania dla wielu różnych przedsiębiorstw. Pozycjoner może pracować także w reklamie i marketingu. Dobry specjalista obecnie nie będzie miał problemów ze znalezieniem zatrudnienia, nie będzie mu brakowało zleceń. Branża ta jest szczególnie perspektywiczna, cały czas będzie się rozwijać, firmy bowiem kładą duży nacisk na promocję swoich usług w sieci.