Jak rozliczyć się z zarządzania kampanią SEO?

05:13 22/12/2015
Jak rozliczyć się z zarządzania kampanią SEO?

Dobry model rozliczeń jest warunkiem koniecznym pomyślnej współpracy pomiędzy agencją reklamową a klientem.

W jaki sposób się rozliczać?

Modeli rozliczania jest wiele. Wśród nich wyróżnić można opłatę stałą lub procent budżetu na kliknięcia, opłatę za akcję, procent od spadku ceny akcji, model hybrydowy czy udział w zyskach. Wybór odpowiedniego modelu zależyy przede wszystkim od klienta i agencji. Zanim jednak dojdzie do podpisania umowy, warto dokładnie przyjrzeć się tym modelom, by mieć pewność, że wybieramy najwygodniejszy dla nas i taki, który w przyszłości nie nastręczy nam dodatkowych problemów.

Wystawianie rachunków poprzez specjalistyczny program

Mega-tech programy do faktur, które usprawniają wystawianie rachunków to dzisiaj naprawdę wielka kategoria, można w niej znaleźć mnóstwo licznych wariantów. Zaczynając od darmowych, z podstawowymi funkcjami, aż po bardziej zaawansowane „księgowe kombajny”, które będą naprawdę kompleksowo odpowiadać na różne potrzeby firm. 

Darmowy, znaczy gorszy?

Absolutnie tak nie jest. Programy darmowe mają pewien wspólny mianownik z tymi płatnymi. Chodzi konkretnie o to, że służą wystawianiu faktur. I mają ten proces znacznie uprościć. Czyli – skrócić czas tworzenia faktur, usprawnić ich generowanie i zapewnić możliwość szybkiego dostarczenia ich tam gdzie trzeba. Zarówno w formie papierowej, tradycyjnej, jak i tej elektronicznej. W darmowych wariantach programów można się spotkać z różnymi ograniczeniami. Na przykład, co do liczby wystawionych faktur w ciągu miesiąca. Warto mieć to na uwadze, jeśli wystawiasz dużo rachunków, lepiej będzie jednak wykorzystać wersję płatną.

Inne programy

Możesz też sięgnąć po programy do faktur, które dostępne są w wersji płatnej. Tutaj, wykup licencji – jednorazowej lub np. na rok, daje większe możliwości. Chodzi już nie tylko o generowanie, a le też przechowywanie i zarządzanie późniejszymi fakturami. Dzięki takiemu rozbudowanemu wachlarzowi funkcji, trzeba mieć na uwadze też to, że znacznie bardziej usprawnić kwestie związane z dokumentami.