Hosting współdzielony czy VPS?

07:53 21/02/2017
Hosting współdzielony czy VPS?

Hosting SEO jest podstawą dobrze działającej witryny. Na rynku jest hosting VPS, który zapewnia dużą kontrolę zasobów serwera i wysokie parametry. Hosting współdzielony natomiast jest najbardziej popularnym rozwiązaniem.

Zakładając stronę internetową, należy dobrze dobrać hosting SEO, ponieważ jest to fundament sukcesu witryny. Usługa zapewnia zarówno miejsce do udostępniania i przechowywania informacji, jak też jak najlepsze pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach.

 

Co to jest hosting VPS?

Nazwa VPS hosting oznacza Virtual Private Server, czyli wirtualny serwer. Ta usługa polega na rozparcelowaniu hostingu na kilka mniejszych elementów i współdzieleniu ich z innymi użytkownikami. Klient może zmieniać ustawienia zgodnie z własnymi preferencjami dostosować swój segment do potrzeb firmy. W przypadku VPS hosting ma też dużą kontrolę zasobów serwera, takich jak pliki i aplikacje. Co prawda usługa ma ograniczoną pojemność RAM, transferu i miejsca na dysku, jednak w zależności od potrzeb klienta rozmiar poszczególnych parametrów może być powiększany. Najlepsze serwery VPN obecnie mają nawet 4096 MB pamięci RAM, transfer miesięczny 6000 GB oraz pojemność serwera o wartości 150 GB SSD. Jednak wraz z powiększeniem możliwości serwera, rośnie cena usługi.

 

Czym jest hosting współdzielony?

Hosting współdzielony (WWW) to korzystanie z tego samego serwera przez wielu użytkowników. Usługa może uruchomić wszystkie hosty na jednym komputerze lub podzielić serwis na wybrane segmenty platformy. To najczęściej stosowany rodzaj usługi hostingowej w internecie. Jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają wiedzy informatycznej. Po zamówieniu hostingu i wykupieniu domeny można bardzo szybko uruchomić działającą stronę internetową. Ta usługa ma jednak ograniczone możliwości konfigurowania, ponieważ zmiana ustawień jednego klienta wpływa na pracę innych osób na tym serwerze. Hosting współdzielony jest dobry dla klientów indywidualnych oraz małych firm. Dostawcy serwerów zapewniają też programy separujące, dzięki którym każdy użytkownik ma dostęp do tych samych zasobów maszyny. Zaletą korzystania z tego typu serwera jest łatwość obsługi, mniejsza cena oraz stabilność pracy serwera.

 

Jaki hosting SEO wybrać?

Hosting współdzielony jest dobry dla małych firm, które dopiero zaczynają przygodę z biznesem w internecie. Ta usługa pozwala uniknąć problemów związanych z nieprawidłowościami serwera, ponieważ personel informatyczny dba o jego sprawne działanie. Hosting VPS natomiast jest przeznaczony dla większych firm, którym zależy na większej ingerencji w wygląd i działanie serwera. Dobrze jest jednak zacząć od mniejszej usługi, a później – w toku rozwoju firmy – korzystać z rozwiązań o większym zakresie możliwości.