Dlaczego warto zainwestować w responsywną wersję strony internetowej?

09:10 08/03/2019
Dlaczego warto zainwestować w responsywną wersję strony internetowej?

Strona responsywna, czyli taka, która szybko i automatycznie dopasowuje się do rozdzielczości urządzenia, na którym jest wyświetlana, powoli staje się absolutnym must have. Oto cztery powody, dla których warto w nią zainwestować.

Po pierwsze: twoi klienci tego oczekują

Nic tak nie zniechęca do kolejnych odwiedzin witryny sieciowej jak trudności z jej przeglądaniem. Coraz więcej osób wchodzi na strony internetowe za pośrednictwem aplikacji mobilnych – w czasie jazdy autobusem, w kolejce do lekarza, czekając na kogoś. Ilość odsłon na komputerach gwałtownie spada, przy jednoczesnym wzroście odsłon z urządzeń mobilnych. Czas więc dostosować się do zmian i zapewnić swoim klientom responsywną wersję swojej strony.

 

Po drugie: trafisz do większej liczby odbiorców

Niezależnie od tego, czy prowadzisz sklep internetowy, działalność usługową czy też piszesz bloga, twoja strona ma na celu przyciągnąć klientów. A im więcej klientów, tym większe szanse na przyrost gotówki. Ktoś, kto chciałby skorzystać z oferowanych przez ciebie usług, ale nie może się sprawnie poruszać po twojej stronie internetowej na smartfonie czy tablecie, prawdopodobnie szybko ją opuści. Ty tracisz tym samym potencjalnych klientów. I to każdego dnia.

 

Po trzecie: bonus do pozycjonowania

Sposobów na wywindowanie strony w Googlach jest całe mnóstwo, a zrobienie strony w wersji responsywnej znacznie zwiększa szanse na wyższą pozycję. Warto ponadto odnotować, że strona w takiej formie jest szybciej wczytywana przez przeglądarki. Jako że Google promuje nowe technologie, do których wersja responsywna strony internetowej się niewątpliwie zalicza, witryny z wersją responsywną są przez wyszukiwarkę premiowane.

 

Po czwarte: multimedia

Responsywna wersja strony pozwala zamieszczonym na niej filmikom i zdjęciom zyskać na elastyczności. Dzięki temu poruszanie się po stronie jest znacznie wygodniejsze, a interfejs staje się przyjaźniejszy dla użytkowników.