6 zalet posiadania sklepu internetowego na Magento

09:59 25/07/2017
6 zalet posiadania sklepu internetowego na Magento

Jesteś początkującym przedsiębiorcą i nie wiesz, jakie oprogramowanie wybrać dla swojego sklepu internetowego, aby było najbardziej optymalne? Bardzo fajną platformą pod takie przedsięwzięcie może okazać się Magento. Dlaczego warto zastanowić się właśnie nad tym rozwiązaniem?

Dużo darmowych wtyczek

Z racji ogromnego zainteresowania użytkowników tą platformą sprzedażową również informatycy zaczęli angażować się w jej ulepszanie poprzez tworzenie do niej dużej ilości fantastycznych wtyczek, które są darmowe. Aktualnie Magento jest jednym z najlepiej rozwiniętych oprogramowań, właśnie ze względu na to, że jest niezwykle rozbudowane.

 

Bardzo dużo funkcji

Ta platforma sprzedażowa posiada nie tylko podstawowe funkcje, które ma prawie każde tego typu oprogramowanie. Dodatkowo Magento ma elastyczny system płatności, rozszerzony system analizy i tworzenia raportów oraz funkcję zarządzania produktami. Dużym atutem jest również to, że oprogramowanie to dostępne jest także na urządzenia mobilne.

 

Jeden panel – kilka sklepów

Jedną z najważniejszych zalet jest wielozadaniowość. Skrypt ten daje nam możliwość prowadzenia kilku sklepów internetowych naraz i zarządzania nimi z poziomu jednego, dość przejrzystego interfejsu.

 

Szybka pomoc

Użytkownicy tworzą w tej chwili całkiem sporą społeczność. Powstaje mnóstwo for, na których szukać można odpowiedzi w razie wątpliwości, rad dotyczących tego, w jaki sposób zoptymalizować korzystanie z platformy, oraz wskazówek, które mogą nam być potrzebne.

 

Architektura oprogramowania

Jest o tyle przyjazna, że platformę można bezustannie rozbudowywać poprzez dodawanie nowych wersji „softu”. Całościowo została ona napisana w języku programowania php oraz oparta o bazę danych MySQL.

 

Magento sprzyja SEO

Pomimo tego, że oprogramowanie to jest w wersji podstawowej za darmo, to jednak użytkownicy bez większego problemu mogą się pozycjonować. Aby wypromować swój sklep, warto zatem skorzystać z usług Magento, gdyż mało która darmowa platforma daje nam taką możliwość.

 

Inne zalety Magento

Platforma ta jest bardzo bezpieczna, działa szybko i bez szczególnych problemów, a jej obsługi wyjątkowo łatwo się nauczyć. Dużym ułatwieniem jest również duży wybór języków, jaki daje nam Magento. System płatności jest przystosowany do obsługiwania różnych walut, co także jest niewątpliwym atutem tego oprogramowania i daje wiele możliwości. Magento bez wysiłku można zintegrować z zewnętrznymi systemami, a to z kolei pozwala na dynamiczny rozwój naszego sklepu internetowego.

 

Jakie są wersje tej platformy?

Dostępne na rynku są trzy rodzaje oprogramowania Magento. Jest to wersja darmowa, czyli Magento Community Edition, opcja, za którą zapłacimy – Magento Enterprise Edition oraz Enterprise Cloud Edition, a zatem rodzaj oprogramowania, który jest płatny i korzysta z serwerów samego Magento. Aby dowiedzieć się więcej, sprawdź Smartbees, software house, zajmujący się tworzeniem sklepów internetowych na Magento.

Zalety, które posiada ta platforma, są widoczne już w wersji bezpłatnej, jednak wiadomo, że im więcej zapłacimy, tym lepsze oprogramowanie dostaniemy. W związku z tym opcje płatne są jeszcze bardziej rozbudowane i dostosowane do użytkownika. Zależy kto czego potrzebuje oraz na co może sobie pozwolić. Jedno jest pewne – warto rozważyć właśnie to oprogramowanie dla swojego sklepu internetowego ze względu na dużą ilość niepodważalnych zalet, jakimi się ono charakteryzuje.